popis

popis

Pokestop

Pokestop = PokéStop
Je místo na mapě, kde můžete zdarma jednou za 5 minut získat 50 XP a 3 až 9 věcí (v případě 6 – 9 věcí získáte 100 XP). Jako místa se většinou volí památníky a kulturní zajímavosti. Na mapě se zobrazuje jako modrá kostka.

 

 

PokéStop je důležitou součástí hry a v podstatě rozhoduje o tom jak rychle budete v Pokémon GO postupovat. Je totiž vašim hlavním zdrojem Poké Ball všech druhů a prozatím jediným zdrojem Egg (vajíček).

Jak funguje PokéStop

Jakmile se dostanete do blízkosti PokéStop aktivuje se. To poznáte podle změny statické kostky na rotující kolečka. Klikněte na ikonku a uvidíte název místa a kroužek s fotkou. Přejeďte prstem přes kolečko a to se roztočí. Za okamžik se objeví 3 – 6 předmětů, které si můžete vzít. Buď na ně můžete kliknout anebo PokéStop opustit. V obou případech předměty automaticky získáte a přesunou se do batohu.

  • Sbírat můžete jen modré PokéStopy, po aktivaci se změní na růžové.
  • Po uplynutí 5 minut se PokéStop zbarví opět do růžova, ale může trvat ještě několik vteřin než se bude dát protočit.
  • Jestliže zazlobí GPS může se objevit hláška, že jste mimo dosah. Počkejte než si vás hra najde.
  • V případě problémů s konektivitou anebo přetíženými servery, mohou vypadnout předměty vypadnout a PokéStop zůstane modrý. Hra vám napíše že máte ještě počkat. V tomto případě jste předměty získaly. Po restartu hry se změní na růžový.
  • Pokud projdete 10 různých PokéStop v řadě, z toho 10tého získáte 6 – 9 věcí a 100 XP.

pokestop-01

Pod názvem PokéStop se nachází bílé pole. Tam se objeví ikonka Lure Module, pokud jej někdo aktivuje. Na herní mapě se kolem něj začne objevovat fialový kouř.

Jaké předměty padnou ovlivňuje hráčův Level

  Předmět Minimální Level
  Egg 1
  Great Ball 12
  Hyper Potion 15
  Max Revive 25
  Poké Ball 1
  Potion 5
  Razz Berry 8
  Revive 5
  Super Potion 10
  Ultra Ball 20
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one